Otwarcie Konsulatu Honorowego Kazachstanu we Wrocławiu

3 kwietnia odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia Konsulatu Honorowego Kazachstanu we Wrocławiu – dużym gospodarczym i kulturalnym centrum południowo-zachodniego regionu Polski. Wydarzenie poświęcone było rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Kazachstanem a Polską. W ceremonii wzięło udział kierownictwo Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, urzędów wojewódzkich i marszałkowskich województw Dolnośląskiego, Opolskiego i Lubuskiego, posłowie Sejmu RP, przedstawiciele zagranicznego korpusu dyplomatycznego w Polsce, konsulowie honorowi innych krajów akredytowanych w ww.województwach, przedstawiciele kręgów biznesowych i społeczno-kulturalnych, a także przedstawiciele mediów.
Ambasador Kazachstanu w Polsce Margułan Baimuchan wręczył Konsulowi Honorowemu drowi Jerzemu Barowi patent konsularny, określając priorytety dalszego rozwoju współpracy Dolnośląskiego, Opolskiego i Lubuskiego województw z Kazachstanem. Dane obszary dysponują znacznym potencjałem inwestycyjnym i wykazują wysokie tempo rozwoju w takich dziedzinach, jak turystyka, przemysł wydobywczy i samochodowy, lotnictwo, informatyka, sektor chemiczny, przemysł maszynowy, energetyka. To właśnie te dziedziny należą do obszarów priorytetowych w partnerstwie ekonomicznym i inwestycyjnym między Kazachstanem a Polską.
Według Szefa Protokołu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP Krzysztofa Krajewskiego w ostatnim czasie polityczno-gospodarcza współpraca między Kazachstanem a Polską rozwija się coraz aktywniej. Strona Polska jest wdzięczna Rządowi Kazachstanu za wszechstronne wsparcie kultury i tradycji mieszkających w Kazachstanie Polaków. Otwarcie Konsulatu Honorowego Kazachstanu we Wrocławiu przyczyni się do pogłębienia współpracy z naszym krajem, będącym uznanym liderem w regionie Azji Centralnej.
Jerzy Bar jest właścicielem dużej firmy deweloperskiej BTA Sp. z o.o., zajmującej się budową i eksploatacją wielopoziomowych budynków biurowych. W dorobku firmy są pięć budynków biurowych klasy A plus – ВТА, ВТВ, ВТС, ВТD, BTE w Warszawie. Inwestorem i właścicielem biur jest sama firma.
Wrocław jest jednym z największych (czwartym pod względem liczby ludności w Polsce po Warszawie, Krakowie i Łodzi) i najstarszych miast w Polsce, wiodącym centrum gospodarczym, naukowym i kulturalnym. W 2016 r. miasto pelniło tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

About the author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.